NIEUWS

ABVV-Metaal Nieuws.
Blijf op de hoogte met ons nieuwsoverzicht

 

Met een nettowinst voor belastingen van 34,5 miljoen euro is Bombardier Brugge één van de grotere winstmakers in de provincie.  De omzet ging echter fors achteruit: van 253 miljoen euro in 2014 naar 197 miljoen euro in 2015. Het resulteerde in een bedrijfsverlies van 249.892 euro.

Dat er toch nettowinst was, komt door de extra functie van de Brugse vestiging binnen de groep. Brugge verschaft leningen aan andere filialen, en speelt dus interne bank. Voor die leningen krijgt Brugge intresten, en die verklaren de nettowinst. Het aantal werknemers daalde van 740 in 2013 naar 586 in 2015.

De vakbonden vrezen voor erger. Begin maart werd beslist dat een deel van de activiteiten wordt overgeheveld naar de Bombardier-fabriek in Crespin. Die wordt in de groep een ‘leidende fabriek’.